Як відкрити мережу магазинів за 100 доларів. Успішні історії малого бізнесу

Тридцятирічний лучанин Борис Цейко, маючи 100 доларів стартового капіталу, виріс у власника мережі магазинів.

Ми застали Бориса на його нинішньому робочому місці – у новому міні-маркеті, який готується до відкриття. Підприємець займається роздрібною та оптовою торгівлею. А ще Борис – власник кількох оптових та роздрібних інтернет-магазинів.

Життєрадісний та енергійний, Борис Цейко вартий того, аби про нього та його успішну власну справу знали волиняни.

– Сьогодні ти маєш власну справу, розширюєш свій бізнес. Чи важко було почати? Чи потрібні для цього великі кошти?

– Напевне, як і тисячі подібних до мене людей, я починав з мінімальної суми грошей. У мене було сто доларів! Це такий типовий старт для українського хлопця, який нічим не ризикує: гроші батька, власної репутації ще немає, відповідно, досвіду і знань по справі ще також немає. Але є величезне бажання примножити сто доларів і вразити усіх своїм комерційним талантом.

– Вийшло?

– Так! Чи то фортуна, чи відвага новачка, чи «бачу ціль, не бачу перепон», але вийшло! Далі, на хвилі першого успіху, довго протриматися не вдалося. Почалися «будні» комерсанта. Пошук товарної бази, вигідного місця для реалізації, надійних постачальників, набування клієнтів. Нерви і праця.

– Ти реалізовуєш товари побутової хімії. На ринку подібної продукції дуже багато. На цьому ще можливо заробляти?

– Я виробив для себе таку фішку. Оскільки конкуренція велика, то вирішив привернути прихильність клієнта якістю. Шляхом проб і помилок знайшов постачальників товарів побутової хімії з Ізраїлю. Їхня продукція відповідає моїм вимогам: надійність товару, відповідні сертифікати якості, високі рейтинги продажів.

Є також велика група товарів наших, вітчизняних. Покупців привертає лояльна ціна за хороший продукт і гордість, що це наше, українське.

Загалом, це працює так: ти знаєш свій товар, переконаний, що він кращий з кращих, і пропонуєш його клієнтам, якими дорожиш, як найбільшою цінністю свого бізнесу.

– Борисе, ми підійшли до актуальної теми. Нині багато говорять про те, як продавати товари вигідніше: офлайн чи онлайн? Яка твоя думка?

– Я вважаю, що треба поєднувати обидві можливості. Оскільки сучасний ринок руху товарів до клієнта дуже динамічний, було б нерозумно зосереджуватися тільки на офлайн-продажах. Хтось зосереджує 50 % товарів чи послуг в офлайн продажах, а 50 % в онлайн. Комусь вигідне співвідношення 30 % на 70 % . Це дуже вигідно і перспективно!

Сьогодні на ринку інтернет-порталів можна підібрати надійного партнера, який примножить клієнтську базу, розширить ринок збуту, надасть інформацію про новинки товарів.

– Як ти прийшов до того, що час інтернет-продажів у твоєму бізнесі настав?

– Так, мені порадив родич звернутися до послуг його інтернет-ресурсу «УкрБізнес». Це було дуже вчасно і доречно, бо настав період, коли падали продажі, важко було знайти нового клієнта і зберегти постійного.

Багато часу йшло на вивчення товарної групи, проблемою було знайти компетентних, відповідальних продавців. Не вистачало вигідних площ для розміщення магазинів або це було неймовірно дорого.

Був момент, коли закрався сумнів: а чи зможу я залишитися на ринку, чи пора згортатися? Склалося так, як розуміють кризу японці: вона відкрила нові можливості! Я зважився стати партнером Ub.ua.

– Розкажи детальніше, як працюють онлайн продажі?

– Я був в онлайн-торгівлі повним нулем. Мабуть, саме тому, багато разів запитував, перепитував, уточнював вагомі для мене дрібниці у консультантів порталу. Хотілося все зрозуміти і зважити.

Як виявилося, це зовсім не складно, оскільки левову частку роботи бере на себе Ub.ua. Вони забезпечили цілий комплекс технічних та сервісних послуг: від розробки та «начинки» мого сайту до статистики про кількість відвідувань, кількість замовлень, кількість клієнтів.

– Я так розумію, думка про згортання бізнесу вже була недоречною?

– Так! Загалом, завдяки порталу Ub.ua про мене, мої магазини знають по всій Україні та за її межами. Ресурс дав можливість ознайомити з товарами сайту sanoshop.ub.ua та koshik.ub.ua понад 2 млн. людей. Де б я в Луцьку знайшов таку кількість потенційних покупців?

База моїх клієнтів постійно збільшується, тепер це 5200 користувачів, які знайшли саме мої магазини і мої товари. Мені не потрібно наймати армію продавців, щоб реалізувати товари будь-кому і будь-куди! Зауважу, що ризикував я малим, а втратити міг багато, якби не вдався до нестандартного підходу у веденні власної справи.

Це проблема багатьох підприємців: зважитися на щось нове, не типове, не традиційне, неординарне. Поруч було багато скептиків щодо ідеї продавати товари через інтернет-портал Ub.ua. Проте, перемогли аргументи, а не емоції!

– Маючи власну справу, ти набуваєш особистого досвіду в «особливостях національного бізнесу». Які риси мають бути у сучасного підприємця?

– Перш за все ти маєш подумати: навіщо тобі все це (самомотивація!)! Далі ти маєш бути готовим до зміни стратегії і тактики (гнучкість!). І, дуже важливо: пробуй все, знайди своє!

– Борисе, чого ти набув і що ти втратив, ідучи дорогою підприємця?

– Із набутого: досвід, сім’я, друзі! Гадаю, що це найкраще та найдорожче з того, що може бажати людина, яка займається бізнесом. Що втратив? Час, можливості і відчуття п’ятниці)).

– Знаю, що люди бізнесу не мають вихідних. Ти правило чи виняток?

– На жаль, правило! Один вихідний – це неділя. Решта – робочі. Тішить те, що родичі завжди поруч, бо робимо спільну справу.

– Як відпочиваєш?

– Я і дружина дуже любимо подорожувати. Отож, можемо дозволити собі двічі на рік короткі відпустки: влітку на море, а взимку на лижі у гори. Цими солодкими відчуттями підживлюємо будні.

– Яке твоє ставлення до молодіжної трудової міграції?

– Я категоричний у цьому питанні. Для мене діє правило: «Де народився, там і знадобився»! Треба шукати своє місце тут, у своїй країні! Невже конче метатися світом, втрачати час, кваліфікацію, повагу до себе, терпіти розлуку із сім’єю? Чи компенсують зароблені за кордоном гроші можливості бачити найрідніших людей, працювати на себе, відчувати себе господарем на рідній землі? Для мене ці питання мають однозначну відповідь: якщо я українець, то я і живу, і працюю на своїй землі!


– Перед початком нашої розмови ти пожартував, що ти «людина в можливості», маючи на увазі те, що за 10 років «пошуку себе у бізнесі» пройшов шлях вантажника, страхового агента, промоутера… Про які можливості ти мрієш зараз?

– Хочу через інтернет-торгівлю вивільнити час і кошти. Хочу відкрити міні-маркет «Good market»! Хочу нарощувати продажі, хочу зробити щасливими людей, які живуть поруч, хочу мати можливість подорожувати, хочу бути здоровим!

КОМЕНТАР ЕКСПЕРТА

Директор порталу «УкрБізнес» ub.ua Валентин Цейко:"Такі молоді, амбітні люди, як Борис, цікаві ub.ua як клієнти, партнери. Ми, у свою чергу, пропонуємо підприємцю інструменти для розвитку його бізнесу. Борис, використовуючи далеко не всі можливості Ub.ua, за короткий час збільшив роздрібні та оптові продажі, зменшив витрати на торгові площі, уникнув необхідності великої кількості продавців. Борису варто звернути увагу на запити відвідувачів його сайту: швидке реагування на потреби покупців, підбір асортименту товарів, робота з постійним клієнтом.

Звертаючись за консультаціями до менеджерів Ub.ua Борис швидко навчається, а отже не втратить нових можливостей, які пропонує Ub.ua!

Побажаю Борису, щоб незабаром мережа його супер–маркетів з’явилася, щонайменше, у Європі!".